13 Ağustos 2010 Cuma

Sıcak bir dizi;Ramazan Güzeldir...


İlk kez geçen sene TRT'de yayınlanan bu diziyi seyretmeye doyamıyordum.Şahane bir oyuncu kadrosu,içten esprileri,sıkmayan,yormayan oyunculuklarıyla 30 dakika boyunca izleyeni kendine çeken ender dizilerden...Kısa sürmesi bakımından da insanı bunaltan 90 dakikalık dizilerden daha çekici hale geliyor.
30 bölüm olması beni üzse de,iğrenç esprilerin yapıldığı,saçma sapan dizilerin içinden seçip seyredebildiğim için kendimi şanslı hissediyordum.
Özellikle Tokat şivesi ile konuşan dilenciyi seyretmekten büyük keyif alıyorum.
Dizi,daha önceden İkinci Bahar adlı dizinin çekildiği Samatya'da çekilmiş.Oyuncuları;Erdal Tosun, Tuncay Bayezit, Selahattin Taşdöğen, Sümer Tilmaç, Murat Cemcir, İlker Ayrık ve Şinasi Yurtsever paylaşıyor.
Davulcu manisi, teravih namazı, fırından yeni çıkmış Ramazan pidesi, tekne orucu tutan çocuklar, sahur ve iftar telaşları, Ramazan’ın o sıcacık atmosferi yine bu yıl da bu güzel diziyle birlikte yaşanıyor...
İyi seyirler...

4 yorum:

suinci dedi ki...

ezgiiiim gelemiyorum benim bilgisayar artık negatif gösteriyor bayramdan sonrasına kadarda yenisini alamam sanırım seni özledim.eğer yazamazsam tatile gideceğim sana şimdiden hyırlı ramazanlar ve bayramlar koccccaman ıstırdım (ben yalnızca yeğenlerime böyle derim ona göre :)

ezgilimelodi dedi ki...

Suinci;:)))O zamana kadar kendine iyi bak.İyi tatiller,hayırlı ramazanlar suincim:))Ohh yeğenlerin kategorisine de girdim:)))

özlem dedi ki...

Peki hangi kanalda şimdi, Yine TRT'de mi?

ezgilimelodi dedi ki...

Evet yine aynı kanalda,öğlen arası veriliyor sanırım.